Dette website bruger cookies
Cookies er nødvendige for at websitet fungerer korrekt, og indsamler viden om anvendelsen af websitet.

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

For mere information: klik her
Tilbage








WT på Kjærstrup ved Holeby

(1. juni 2017 09:18)

Region Lolland Falster holdt WT den 27. maj.


Prøveleder: Andreas Nielsen. Assistent Anders Steffensen

Dommere:
Thomas Plamboeck, John Juel Pedersen, Lars Mertz og Annelise Johansen


Begynderklasse:

1. WT: Lucky Labrador's Boardslide Stewart, Labrador Retriever (Kelmagra Cruise - Lucky Labrador's Euro Shine) O: Maria Nielsen, Fører: Tina Schilling Hansen
2. WT:Lucky Labrador's Heelflip Hector, Labrador Retriever (Kelmagra Cruise - Lucky Labrador's Euro Shine) O: Maria Nielsen, Fører: Benedikte Winkelhorn
3. WT: Mikamores Binti, Labrador Retriever (Drakeshead Vodka - DKBRCH Darfys Mika) EO: Louise Munchaus Adsbøl, Fører: Jesper Gauguin
4. WT: Spjellerups Iago, Labrador Retriever (Waysgreen Apollo - Balbirnie Happy) O: Michael Andersen, Fører: Susanne Wærling
5. WT: Vesterlyng's December Avenue, Golden Retriever (Goldzack December Man In The Moon - Shootdog Golden Carefree Candy) O: Allan Mortensen,  Fører: Bo Frederiksen





Åben klasse:

1. WT: Lærkereden's Frigg, Labrador Retriever (Lærkereden's Charlie - Lærkereden's Lærke) O: Ove Simonsen, Fører: Michael Andersen
2. WT: Kenya, Labrador Retriever (DKBRCH NOJCH SEJCH NORDJCH DKJCH Bjoljahn Maddox - Swaine Kurah) O: Tanja Bisted Thorsen, Fører: Palle Rasmussen
3. WT: Lucky Labrador's T. Woody Woodstoc, Labrador Retriever (Ellijas Dudley - Lucky Labrador's Ice Crystal) O: Maria Nielsen, Fører: Tina Schilling Hansen
4. WT: Seahill High Wind Pochard Reefer, Labrador Retriever (Labdom Pochard - Seahill High Wind Orkney Scapa) O: Lars Mejlby, Fører: Jytte Lis Rasmussen
5. WT: Lucky Labrador's A. Icon, Labrador Retriever (Jobeshill Olof - Lucky Labrador's Black Birdie)( O: Maria Nielsen, Fører: Jan Sørensen
6. WT: Lucky Labrador's A. Smiley Twiggy, Labrador Retriever (Jobeshill Olof - Lucky Labrador's Black Birdie)(w) EO: Maria Nielsen






Vinderklasse:

1. WT: Monique, Labrador Retriever (DKBRCH DKJCH DKWTCH Batmoors' Leitrim Jake - Holmgren's Hunter's Bianca) OE: Finn Rasmussen
2. WT: Batmoors' Artistic Mick Jagge, Labrador Retriever (Lowforge Aragon Of Leacaz - Batmoors' Leadhills Mennock) O: Iben Pytlick Og Thomas Plamboeck, Fører: Henrik Poulsen
3. WT: Sambo, Labrador Retriever (DKBRCH DKJCH Lochiness Green Chive - Holmgren's Hunter's Bianca) O: Finn Rasmussen,  E: Per H. Andersen, Jette Andersen, Fører: Per H. Andersen
4. WT: Shootdog Golden Creamy Holly, Golden Retriever (Vesterlyng's Token Of Clyde - NOJCH SEJCH DKBRCH NORDBRCH DKJCH Doubleuse Grousemountain) EO: Palle Ingemann
5. WT: Cut'n Cordoza's Trophy, Labrador Retriever (NOJCH SEJCH DKBRCH NORDJCH DKJCH Searover Kits Duke - Cut'n Cordoza's Firebird) O: Tina Jungshoved Bjerre, Claus Bjerre, E: Gert Jensen, Hanne Møller Jensen, Fører: Gert Jensen















Følg os på facebook
Til forsiden

Dansk Retriever Klub

Specialklub under Dansk Kennel Klub for de fem retrieverracer:
Labrador Retriever, Golden Retriever, Flatcoated Retriever, Chesapeake Bay Retriever og Curly Coated Retriever.



Print

Sitemap



Dansk Retriever Klub
   //   Hvidkærvej 23 A, 1 sal 5250 Odense SV   //   Tlf. +45 6597 3494   //   Fax +45 6597 3488   //   
post@d-r-klub.dk