Dette website bruger cookies
Cookies er nødvendige for at websitet fungerer korrekt, og indsamler viden om anvendelsen af websitet.

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

For mere information: klik her
Tilbage








WT i Midtsjælland

(27. marts 2017 15:10)
Region Midtsjælland hold Working Test søndag den 26. marts på Bregentved

Prøveleder: Tom Andersen
Prøvelederassistent: Stig Andersen

Dommere: Flemming Nøhr, Walter Mygil, Marianne Ankjær, Hanne Søndenbroe og Flemming Roed


Begynderklasse - herunder fra højre - mangler 5.WT:
Leon, Labrador Retriever (Bjoljahnchief - Delesk Scottish Thistle)  O: Tanja Bisted Thorsen, Tommy Frederiksen, E: Torben Meincke, Fører: Lene Meincke - 1.WT-beg
Crack Of Dawn Eternal Love, Golden, Golden Retriever (Vesterlyng’s Token Of Clyde - Gold Force Crack Of Dawn) O: Gunilla Penzien, E: Maria Lindegaard, Fører: Allan Mortensen - 2.WT-beg
Balbirnie Magnum Labrador Retriever (Waysgreen Barracuda - Drakeshead Virgo)  O: Per Maasbøl, Mette Voigt Andersen, E: Michael Andersen - 3.WT-beg
Darfys Ingolf Dk17213/2015, 04/09-2015, H, Sort, Labrador Retriever (Copperbirch Roosky - Darfys Asta) O:Pernille Schwartz, 3520 Farum, Danmark E: Lars Andersen, Spurvevej 11, 4440 Mørkøv, 51317898 Fører: Lars Andersen - 4.WT-beg
Foglmann’s Canadian Speed Junior, Golden Retriever (Sungold Speedy Gonzales - Gundog’s Choice Cheetha) EO: Sussie Foglmann - 5.WT-beg




Åben klasse - herunder - uden 3. og 5. WT.:
Sagnlandets Napa Racerl, Labrador Retriever (Blackthorn Racer - SEJCH(A) Highhut’s Alopex) O: Susanne Andersen, E: Anne Marie Emborg, Jens Trane, Fører: Jens Trane - 1.WT-åben
Partridge Proud Este’phe, Labrador Retriever (Stenbury Black Fighter - DKWTCH DKBRCH Thirsgaards I Caught Fire)O: Holger Blom Davidsen, E: Lise Barfoed-Høj - 2.WT-åben
Shootdog Golden Dunni, Golden Retriever (Vesterlyng’s Token Of Clyde - NOJCH SEJCH DKBRCH NORDBRCH DKJCH Doubleuse Grousemountain)  EO: Palle Ingemann -    3.WT-åben
Laberatos Beat, Labrador Retriever (Blackthorn Princeps - Laberatos Quito) O: Charlotte Staun, 6 E: Irene Meinertz - 4.WT-åben
Sungold Cool Catch, Golden Retriever (SEVCH SEAGCH SEJCH SELPCH Rockdove’s Timekeeper Of Big Ben - Sungold Job A’holic)  O: Susanne Forchhammer, E: Michael Schytt Christensen - 5.WT-åben




Vinderklasse - herunder fra venstre:
Thirsgaards Eyes On Fire, Labrador Retriever (Levenghyl Firestone - DKJCH Thirsgaards Lovis) O: Boye Rasmussen Og Jytte Rasmussen, E: Tommy Frederiksen,  - 1.WT-vinder
Maxjan’s Gonzo, Labrador Retriever (Blackthorn Biham - Liva)O: Mette Andersen, Stig Andersen, E: Dragan Skocajic - 2.WT-vinder
Maxjan’s Zeñorita, Labrador Retriever (INTFTCH Blackthorn Racer - Liva) O: Mette Andersen, Stig Andersen, E: Tine Dyreborg Johansen, Steen Dyreborg Johansen, Fører: Tine Dyreborg Johansen - 3.WT-vinder
Shootdog Golden Creamy Holly, Golden Retriever (Vesterlyng’s Token Of Clyde - NOJCH SEJCH DKBRCH NORDBRCH DKJCH Doubleuse Grousemountain)(w) EO: Palle Ingemann - 4.WT-vinder
Gleen Mhor’s Frøken Solvej, Golden Retriever (Calhoun Of Graceful Delight - Merryway Lara) O: John Nikolajsen, E: Stine Maaløe Strandskov - 5.WT-vinder
Shootdog Timber, Labrador Retriever (DKBRCH DKJCH SEJCH NOJCH NORDJCH Bedgebrook Moonshaddow - Shootdog Nancy) O: Palle Ingemann, E: Johnny Axelgaard, - 6.WT-vinder









Følg os på facebook
Til forsiden

Dansk Retriever Klub

Specialklub under Dansk Kennel Klub for de fem retrieverracer:
Labrador Retriever, Golden Retriever, Flatcoated Retriever, Chesapeake Bay Retriever og Curly Coated Retriever.



Print

Sitemap



Dansk Retriever Klub
   //   Hvidkærvej 23 A, 1 sal 5250 Odense SV   //   Tlf. +45 6597 3494   //   Fax +45 6597 3488   //   
post@d-r-klub.dk