Dette website bruger cookies
Cookies er nødvendige for at websitet fungerer korrekt, og indsamler viden om anvendelsen af websitet.

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

For mere information: klik her
Tilbage








WT i Region Lolland Falster

(31. maj 2016 11:47)

Dansk Retriever Klub holdt WT i Charlottenlund Skov med 63 tilmeldinger


Prøveleder: Anders Steffensen, assistent Andreas Nielsen
Dommere:
Walter Mygill, Jens Lund, Annelise Johansen og Carsten Andersen

Begynderklasse



1. WT Kenya, Labrador Retriever (DKBRCH NOJCH SEJCH NORDJCH DKJCH Bjoljahn Maddox - Swaine Kurah)O: Tanja Bisted Thorsen,  Fører: Palle Rasmussen
2. WT Cut'n Cordoza's I'm On Fire, Labrador Retriever (Ellijas Dudley - Cut'n Cordoza's Wild Fire) O: Tina Jungshoved Bjerre, Claus Bjerre,  Fører: Jannie Frederiksen
3. WT Latrifli, Labrador Retriever (Bjoljahnchief - Delesk Scottish Thistle) O: Tanja Bisted Thorsen, Tommy Frederiksen,  Fører: Pia Bielefeldt
4. WT Laberatos Bea, Labrador Retriever (Blackthorn Princeps - Laberatos Quito) O: Charlotte Staun, Fører: Irene Meinertz
5. WT Sagnlandets Napa Racer, Labrador Retriever (Blackthorn Racer - Highhut's Alopex) O: Susanne Andersen,  Fører: Jens Trane
6. WT Lucky Labrador's T. Woody Woodstock, Labrador Retriever (Ellijas Dudley - Lucky Labrador's Ice Crystal) O: Maria Nielsen, Fører: Tina Schilling Hansen
7. WT Lucky Labrador's A. Foxtrot Flindt, Labrador Retriever (Jobeshill Olof - Lucky Labrador's Black Birdie) O: Maria Nielsen,  Fører: Ole Rasmussen




Åben klasse


1. WT Seahill High Wind Blackfoot Phinie, Labrador Retriever (Copperbirch Blackfoot - DKBRCH DKJCH SEJCH NOJCH NORDJCH Seahill High Wind Phiphi)(w) EO: Lars Mejlby, Fører: Helle Golstrup
2. WT Partridge Proud Este'phe, Labrador Retriever (Stenbury Black Fighter - DKWTCH DKBRCH Thirsgaards I Caught Fire) O: Holger Blom Davidsen, Fører: Lise Barfoed-Høj
3. WT Hunter Lab Wind Of Change, Labrador Retriever (Levenghyl Baccarat At Lochmuir - Hunter Lab Bess Of Tess)EO og fører: Pia Krebs Nielsen.
4. WT Morton Just Like Gold, Golden, Golden Retriever (Sungold Speedy Gonzales - Jojkapojkens Guoika) O: Hanne Mårtensson, E: Jeanette Rifbjerg Ryder, Søren Ryder, Fører: Jeanette Rifbjerg Ryder
5 WT Lucky Labrador's Hera Dollar, Labrador Retriever (Lucky Labrador's Gismo Grenade - Batmoors' Wallace Ciara) O: Maria Nielsen, Fører: Jeppe Juel Reeves - ikke på billedet




Vinderklasse



1 WT Highhut's Lynx-Lynx, Labrador Retriever (Cynhinfa Justin - FIBRCH Highhut's Vega) O: Anna Rupponen, Finland  Fører: Erik Søndergaard
2. WT Bjoljahnchief, Labrador Retriever (Jagdens Gander - Bjoljahn Quest Bindy) O: Benedicte Bjoljahn,  Fører: Tanja Bisted Thorsen
3. WT DKBRCH Darfys Mika, Labrador Retriever (Darfys Hamilton - Darfys Georgine) O: Freddy Frederiksen og Pernille Schwartz,  E: Louise Munchaus Adsbøl, Jesper Gauguin, Fører: Louise Munchaus Adsbøl
4. WT Ravensbank Economist, Labrador Retriever (DKBRCH DKJCH Cynhinfa Emperor - Tidemark Ivy) O: Voigt, Søren, Fører: Pia Bielefeldt
5. WT Ravensbank Wicked, Labrador Retriever (DKBRCH DKJCH Lochiness Green Chive - Ravensbank Wagtail) O: Søren Voigt,  Fører: Marianne Graversen
Følg os på facebook
Til forsiden

Dansk Retriever Klub

Specialklub under Dansk Kennel Klub for de fem retrieverracer:
Labrador Retriever, Golden Retriever, Flatcoated Retriever, Chesapeake Bay Retriever og Curly Coated Retriever.



Print

Sitemap



Dansk Retriever Klub
   //   Hvidkærvej 23 A, 1 sal 5250 Odense SV   //   Tlf. +45 6597 3494   //   Fax +45 6597 3488   //   
post@d-r-klub.dk