Dette website bruger cookies
Cookies er nødvendige for at websitet fungerer korrekt, og indsamler viden om anvendelsen af websitet.

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

For mere information: klik her
Tilbage








Markprøve B i Sydsjælland

(27. april 2015 10:44)
Søndag den 19. april på Feddet.

Prøveleder: Charlotte Rasmussen

Dommere:
Begynder: Grethe Ranheim, NO - Pål Bålsvik, NO og Hanne Søndenbroe, DK
Åben: Ole Andersen, NO - Morten Kjelland, NO og Jan Hansen, DK
Vinder: Boye Rasmussen, DK og Frank Hermansen, NO










Vinderklasse
1. vinder Cert Gleen Mhor's Sally / Johnny Nielsen
2. vinder CK Vasegaard Pepsi / Michael Nielsen
3. vinder Caper Cailie's Hope / Jessica Petersson
4. Vinder Highhut's Alopex / Susanne Andersen

UDM Vasegaard Pip's Penny / Martin Jacobsen
UDM Shootdog Whiskey / Palle Ingemann
UDM Doubleuse Grousemountain / Palle Ingemann



1. pr. begynderklasse
Teddy / Lene Bak
Maxjan's Aico / Michael Skov Christensen
Fak's Elta / Annika Christiansen
Shootdog Gyldne valentine / Tommy Frederiksen
Rainstone Huldas Karin / Ingegärd Noaksson
Messi / Tommy Krogh Jørgensen
Brown Hunt's Fern / Lene Meincke
Ravensbank Gypsy / Gert Müller
Seahill High Wind Mac / Lars Mejlby
Eika / Per Hansen
Bluebell's Jordan / Hans Jørgen Larsen
Seahill High Wind D Jackpot / Helle Golstrup
China / Susanne Pedersen
Lucky Labrador Maddie Lire / Carsten Nyvang Hansen
Huntman's Choice Halibut / Birgitte Nielsen
Sissi / Elsebeth Friderichsen
Lærkereden's Frigg / Michael Andersen
Sweet Locorice Rown / Lena Svensson
Foglmann's Oh So Active Magda / Maria Glamsø
Seahill High Wind Blackfoot Phinie / Helle Golstrup
Brown Hunt's Minna / Eva Svensson


1. p.r åben klasse.
Ravensbank Express / Elna Juhl
Han-Solo /  Henrik Møller Rasmussen
Valborup's Shingle / Henrik Jørgensen
Nøhrena's D Ron Zacapa / Flemming Nøhr Christensen
Shootdog Timber / Johnny Axelgaard
Maxjan's Siki / Mogens Olsen
Molshøj's Denver / Susanne Wærling


Dobbeltmestre - bedste hunde over begge dage:
WT den 18. april og markprøve B den 19. april



Begynderklasse: Shootdog Gyldne Valentine / Tommy Frederiksen




Åben klasse: Ravensbank Express / Elna Juhl




Vinderklasse: Gleen Mhor's Sally / Johnny Nielsen
Følg os på facebook
Til forsiden

Dansk Retriever Klub

Specialklub under Dansk Kennel Klub for de fem retrieverracer:
Labrador Retriever, Golden Retriever, Flatcoated Retriever, Chesapeake Bay Retriever og Curly Coated Retriever.



Print

Sitemap



Dansk Retriever Klub
   //   Hvidkærvej 23 A, 1 sal 5250 Odense SV   //   Tlf. +45 6597 3494   //   Fax +45 6597 3488   //   
post@d-r-klub.dk