Dette website bruger cookies
Cookies er nødvendige for at websitet fungerer korrekt, og indsamler viden om anvendelsen af websitet.

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

For mere information: klik her
Tilbage








WT i Region Sydsjælland 18. april

(25. april 2015 10:18)
Region Sydsjælland holdt den 18. april WT for alle retrieverracer.
Prøveleder var Annika Christiansen, assistent Allan Hansen
Dommere: Lars Metz, DK, Ole Andersen, NO, Morten Kjelland, NO, Grethe Ranheim, NO, Frank Hermansen, NO og Pål Bålsvik, NO




Resultater fra begynderklassen - fra højre:
Shootdog Gyldne Valentino Labrador E: Tommy Frederiksen 115 point Bestået WT1
Danagolds Fancy Frigg Golden EO: Pia Holm Nielsen 109 point Bestået WT2
Foglmann's Oh So Active Magda GoldenE: Maria Glamsø 108 point Bestået WT3
Sabina Golden E: Peter Boye Larsen 106 point Bestået WT4
GleenMhor's Frøken Solvej Golden E: Stine Maaløe Strandskov 106 point Bestået WT5
Dimhöjdens Miguel Af Derby Labrador E: CamillaBjörklundh 105 pointBestået WT6
Kappelhøjen's Michelle Pfeiffer Labrador E: Tony Nielsen, Anni Holm Nielsen 103 point Bestået WT7

Og bestået: Valborup´s Murphy Labrador E: Lis Røpke Bestået
Darfys Asta Labrador EO:Pernille Schwartz, Freddy Frederiksen Bestået
DrumbeatAmazing Labrador EO: Jens Ingemansen Bestået
Prana Camino Kiri Labrador EO: Anne Lise Drewsen, Martin Drewsen Bestået




Resultater fra åben klasse - fra højre:
Nøhrena's D Maggi Labrador E: AnneLise Drewsen114 point Bestået WT1
Batmoors' Alltwalis Mackenzie Labrador E: Lotte Hansen, Ole Hjorth113 point Bestået WT2
Ravensbank Express Labrador E: Elna Juhl 111 point Bestået WT3
Shootdog Timber Labrador E: Johnny Axelgaard 109 pointBestået WT4
Maxjan's Charlie Labrador E: Erling Seeger Pedersen 109 point Bestået WT5
RALLY-B Brown Hunt's Boogie Labrador E: Mette Høi Worm Jensen 109 pointBestået WT6
Longchamp Penny Labrador E: Mikael Johannessen, Birgitte Nielsen 109 point Bestået WT7

Og uden for placering
Shootdog Golden Chocolate Golden E: Johnny Axelgaard Bestået
Nicki Golden EO: Niels Villumsen Bestået
Little Mhor's Bella GoldenE: Michael Hansen Bager Bestået
Hunter Lab Puff The Magic Dragon Labrador E: Birgitte Echwald Bestået
Brown Hunt's SaldoLabrador E: Heidi Hamberg Bestået
Miska Eno Labrador E: Dorte Hjelm Jensen, Klaus Hjelm Jensen, Bestået
Nøhrena's D Ron Zacapa Labrador EO: Flemming Nøhr Christensen Bestået
SkattkammarensIsle Of Man FlatCoated E: Jette Kock Jørgensen, Preben Jørgensen Bestået
Highhut's Lynx-Lynx Labrador E: Erik Søndergaard, Lone Søndergaard Bestået
Sjöännens Ulla MorkullaLabrador E: Lotta Gadd Bestået




Resultater fra vinderklasse - fra højre:
Flat Workers Lab Isabel, Labrador E: Lise Gørtz 112 point Bestået WT1
Messi Labrador E: Anders Hansen 108 point Bestået WT2
NOJCH SEJCH DKBRCH NORDBRCH DKJCH Doubleuse Grousemountain Golden E: Palle Ingemann 107 point Bestået WT3
Stenhøjgårds Cille-Lovis Labrador E: John Juul Henriksen 103 point Bestået WT4
Trompeterbakkens Priska Labrador E: Jane Dam 102 point Bestået WT5
Diana Labrador E: Hans Viggo Rasmussen 102 point Bestået WT6S
hootdog Golden Creamy Holly Golden EO: Palle Ingemann  101 point Bestået WT7
Maxjan's Zacho Labrador E: Krog, Dorte Og Krog, Gert 101 point Bestået WT8


Følg os på facebook
Til forsiden

Dansk Retriever Klub

Specialklub under Dansk Kennel Klub for de fem retrieverracer:
Labrador Retriever, Golden Retriever, Flatcoated Retriever, Chesapeake Bay Retriever og Curly Coated Retriever.



Print

Sitemap



Dansk Retriever Klub
   //   Hvidkærvej 23 A, 1 sal 5250 Odense SV   //   Tlf. +45 6597 3494   //   Fax +45 6597 3488   //   
post@d-r-klub.dk