Dette website bruger cookies
Cookies er nødvendige for at websitet fungerer korrekt, og indsamler viden om anvendelsen af websitet.

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

For mere information: klik her
Tilbage








Topresultater fra WT i Region Nordjylland

(24. marts 2015 08:27)
Region Nordjylland hold WT for alle retrieverracer søndag den 23. marts i Koldmosen, Moseby Jagtforenings Flugtskydningsbane i Pandrup.
Prøveleder var Thomas Kaldsen. Dommere: John Juhl Pedersen, Anders Mølgaard, Peder Riemenschneider og Fin Mikkelsen.



Begynderklasse:
1. WT: Koko, Labrador Retriever (DKBRCH Skovager's Lodge Bank Logo - Lærkereden's Sif) EO: Poul Germann Sørensen
2. WT: Hector, Labrador Retriever (Edward - Black-Joy Gina) O: Jørgen Grau Soll, Fører: Uffe Christensen
3. WT: Batmoor Spot on Hessel, Labrador Retriever (Adoraden Quinne - Altiquin Breeze) O: Iben Pytlick,, fører Steffen Brun Henriksen
4. WT: Moukjærs Aiko , Golden Retriever (Gleen Mhor's Niko - Kiebitz's Olivia Mille) EO: Morten Mousten
5. WT: LP1 Michnos Steyr Mannlicher Luxus, Labrador Retriever (Thirsgaards Sirius - Michnos Webley & Scott) O: Lars Nørgaard, Charlotte Nørgaard, E: Tomas W. Bentsen,  Fører: Birgitte Bentsen





Åben klasse:
1. WT: Jiggers Tarka Lovely Kito, Flat Coated Retriever (Magnum - Jiggers Tarka Lovely Rita) O: Poul Rønnow Kjeldsen, Fører: Allan Nielsen
2. WT: Laberatos Lipan Black Hancock, Labrador Retriever (Sea-Croft Cougar - Laberatos Quito) O: Charlotte Staun, Fører: Hans Jørgen Lundgaard





Vinderklasse:
1. WT: DKBRCH DKWTCH Lærkereden's Sejer , Labrador Retriever (Blackersmill Den - Lærkereden's Røskva) O: Simonsen, Ove, E: Annette Abel, Peter Abel, Fører: Peter Abel
2. WT: Thirsgaards I Caught Fire, Labrador Retriever (Levenghyl Firestone - DKJCH Thirsgaards Lovis) O: Boye Rasmussen, Jytte Rasmussen,  Fører: Holger Blom Davidsen
3. WT: DKBRCH DKJCH Michnos Dronning Kathrine, Labrador Retriever (Aslan - Michnos Webley & Scott) O: Nørgaard, Lars Og Nørgaard, Charlotte,  E: Annette Abel, Peter Abel, Fører: Peter Abel
4. WT: Batmoors' Hill Clyde, Labrador Retriever (Leadburn Viceroy - Hillus Holland) O: Iben Pytlick, Thomas Plamboeck, Fører: Brian Rasmussen
5. WT: DKBRCH NOJCH SEVCH SEJCH NORDJCH Lærkereden's Nøkke, Labrador Retriever (DKBRCH Whillanbeck Tinker - DKBRCH NOJCH DKJCH Lærkereden's Freja) EO: Ove Simonsen,




Følg os på facebook
Til forsiden

Dansk Retriever Klub

Specialklub under Dansk Kennel Klub for de fem retrieverracer:
Labrador Retriever, Golden Retriever, Flatcoated Retriever, Chesapeake Bay Retriever og Curly Coated Retriever.



Print

Sitemap



Dansk Retriever Klub
   //   Hvidkærvej 23 A, 1 sal 5250 Odense SV   //   Tlf. +45 6597 3494   //   Fax +45 6597 3488   //   
post@d-r-klub.dk