Dette website bruger cookies
Cookies er nødvendige for at websitet fungerer korrekt, og indsamler viden om anvendelsen af websitet.

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

For mere information: klik her
Tilbage








WT i grusgrave på Ørumgaard hos Region Centrum

(23. april 2014 19:23)
Region Centrum holdt officiel WT i grusgraven på Ørumgaard. Dommere var Peder Riemenschneider, Walter Mygill, Hans Jørgen Lundgaard og Thomas Plamboeck.

Begynderklasse: WT1: Miska L. Saga (DKBRCH DKJCH Cynhinfa Emperor - Miska
G.Vanda) EOF: Bernhard Fibæk, WT2: Gundog's Choice Disney (Vassruggens Vade Brand -
Gundog's Choice Brooklyn) O: Jörg Brach, Tyskland, Fører: Jens Lund, WT3: Brown Hunt's Merlot  (Miko - Brown Hunt's Bonus)O:Pernille Lillevang, Fører: Jeanette Bundgaard, WT4: Lockthorn Zinedine Zidan Dk14904/2013, 27/02-2013, H, , Labrador Retriever (Waterford Gantor - Lockthorn
Tara) O: D. Marx, M. Marx, England, Fører: Boye Rasmussen, WT5: Nuthatch Dark Night Agnes (DKBRCH NOJCH Michnos Izar - Martinahingis) O: Lisa Nørgaard Poulsen, E: Svend-Erik Hein, Bispegade 21, Fører: Lærke Hein


Åben klasse: WT1: Michnos Friend Joey Tribbiani  (Foxon Joodii - Michnos Drina Daim) O: Lars Nørgaard, Charlotte Nørgaard, Fører: Kristian Olesen, WT2: Abellabbens Mærsk (Thirsgaards Tjegge - DKBRCH DKJCH Michnos Dronning Kathrine) OF: Peter Abel, Annette Abel, WT3: Cliffhunter Aniqu  (Tanjin Gismo - Cellie Of Enigmatic Patience) O: E: F:Stefan Weiss, WT4: Rykind's Bella (Foxon Joodii - Kado Black Magic) O: Hanne Brix Koldkjær, Fører: Svend-Erik Hein, WT5: Ardnapondra Ruby  (Beanfield Jamesons Joy - Altiquin Rose)O: Laurence Hennessy, Irland E: Mads Rinke Kristensen, Renee Malthe Roldsgaard, Fører: Mads Rinke Kristensen



Vinderklasse - WT1: Fendawood Able (Mediterian Blue - Ragweed's Greedy Of Fendawood) O: D. S. Latham, England, Fører: Danny Fraser, WT2:Gleen Mhor's Mia (Anouk Of Enigmatic Patience - Gate My Melodie Of Golden Spirit) O: John Nikolajsen, Fører: Dorte Klarskov Mahler, WT3: Thirsgaards Tjegge (Ffynongain Gunner At Tudorcourt - DKJCH Thirsgaards Nadia)(w) EOF: Boye Rasmussen, WT4: Andjøh's Nadia Petrova (NOJCH SEJCH DKBRCH NORDJCH DKJCH Searover Kits Duke - Darfys Ecru-Steffi) EOF: Anne-Marie Jøhnke, WT5: Lærkereden's Sejer  (Blackersmill Den - Lærkereden's
Røskva) O: Ove Simonsen, Fører: Peter Abel



Følg os på facebook
Til forsiden

Dansk Retriever Klub

Specialklub under Dansk Kennel Klub for de fem retrieverracer:
Labrador Retriever, Golden Retriever, Flatcoated Retriever, Chesapeake Bay Retriever og Curly Coated Retriever.



Print

Sitemap



Dansk Retriever Klub
   //   Hvidkærvej 23 A, 1 sal 5250 Odense SV   //   Tlf. +45 6597 3494   //   Fax +45 6597 3488   //   
post@d-r-klub.dk