Dette website bruger cookies
Cookies er nødvendige for at websitet fungerer korrekt, og indsamler viden om anvendelsen af websitet.

Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.

For mere information: klik her
Tilbage








Resultater

Resultater 2012: Klik her

Vis indlæg fra
  
Dato Arrangør Sted Aktivitet Liste
november

23. november 2017 DRK/MU Schackenborg, Sønderjylland Eliteprøve
23. november 2017 DRK/MU Schackenborg - bestilling af frokost - torsdag den 23. Andet
23. november 2017 DRK/MU Schackenborg - tilskuer til torsdag den 23. november Andet
23. november 2017 DRK/MU Schackenborg Slots Kro - fællesspining efter Eliteprøvens 1. dag Andet
19. november 2017 DRK - Sporudvalget Klosterheden Vildtsp.pr.
19. november 2017 DRK sporudvalget Hønning Plantage, Sydjylland Vildtsp.pr.
18. november 2017 DRK/MU Stensgård, Lolland Markpr.A.v.kl.
15. november 2017 Bornholm Bornholm Medl.møde
12. november 2017 Midtsjælland St. Merløse Skue
12. november 2017 Vides endnu ikke Andet
12. november 2017 DRK/MU Brøndsted Markpr.A-åbkl.
11. november 2017 DRK Vides endnu ikke Andet
11. november 2017 Nordsjælland Hillerød Markpr.C
10. november 2017 DRK/MU Schackenborg, Sønderjylland Markpr.A-åbkl.
5. november 2017 DRK/MU Ormstrup, Midtjylland Markpr.A.v.kl.
5. november 2017 DRK/ Sporudvalget St. Dyrehave, Nordsjælland Schw.pr.
5. november 2017 DRK/MU Espe Sjælland Markpr.A-åbkl.
2. november 2017 DRK/MU Gyllingnæs Markpr.A-åbkl.
oktober

29. oktober 2017 DRK/MU Gyllingnæs, Østjylland Markpr.A.v.kl.
28. oktober 2017 DRK/MU Stensgård, Lolland Markpr.A.v.kl.
27. oktober 2017 DRK/MU Solvig ved Schackenborg, Sønderjylland Markpr.A-åbkl.
25. oktober 2017 DRK/MU Gyllingnæs Markpr.A-åbkl.
21. oktober 2017 DRK/MU Lykkesholm, Djursland Markpr.A-åbkl.
21. oktober 2017 DRK - Sporudvalget Grenaa Plantage Schw.pr.
20. oktober 2017 DRK/MU Bredebro Markpr.A.v.kl.
17. oktober 2017 Golden Valnæs Markpr.A-åbkl.
15. oktober 2017 DRK Østjylland Lisbjerg Brugspr.
15. oktober 2017 RC Labrador R. Brøndsted - SØjylland Markpr.A.v.kl.
15. oktober 2017 Midtjylland Midtjylland WT-uoff
15. oktober 2017 DRK/Bornholm Bornholm Markpr.B
14. oktober 2017 DRK/MU Toftegård, Nordjylland Markpr.A-åbkl.
14. oktober 2017 DRK/MU Schackenborg, Sønderjylland Markpr.A.v.kl.
14. oktober 2017 DRK Bornholm Cert.udst.
14. oktober 2017 DRK/Bornholm Bolsterbjerg Brugspr.
11. oktober 2017 DRK/MU Fænø - mellem Fyn og Jylland Markpr.A.v.kl.
10. oktober 2017 DRK/Centrum Horsens Brugspr.
9. oktober 2017 DRK/Centrum Centrum Brugspr.
8. oktober 2017 DRK/MU Toftegård, Nordjylland Markpr.A.v.kl.
8. oktober 2017 DRK/Midtsjælland Herfølge Brugspr.
7. oktober 2017 DRK/ Nordsjælland Boltehus, Hillerød Brugspr.
7. oktober 2017 DRK/MU Solvig / Schackenborg Markpr.A-åbkl.
7. oktober 2017 Nordsjælland Nordsjælland WT-uoff
2. oktober 2017 DRK/MU Petersgård, Sydsjælland Markpr.A.v.kl.
1. oktober 2017 Nordsjælland Nordsjælland Markpr.C
september

30. september 2017 Nordjylland Frederikshavn Andet
30. september 2017 Nordsjælland Frederikssund Brugspr.
30. september 2017 DRK/Lolland-Falster Lolland Markpr.B
30. september 2017 Nordsjælland Nordsjælland Skue
29. september 2017 DRK/MU Stensgård, Lolland Markpr.A-åbkl.
26. september 2017 DRK/MU Bramminge, Sydvestjylland Markpr.A.v.kl.
26. september 2017 Bornholm Bornholm Brugspr.
25. september 2017 Labrador Hornslet ved Århus Kval.pr.
24. september 2017 DRK/Centrum Centrum WT
24. september 2017 DRK Køge Cert.udst.
24. september 2017 DRK/Midtjylland Brande Brugspr.
23. september 2017 DRK/Sydjylland Sydjylland Markpr.B
23. september 2017 DRK/Sydjylland Snepsegård Brugspr.
23. september 2017 Bornholm Bornholm Markpr.C
23. september 2017 DRK/MU Holsted, Sønderjylland Markpr.A-åbkl.
19. september 2017 DRK/MU Solvig ved Schackenborg, Sønderjylland Markpr.A-åbkl.
17. september 2017 DRK WT-hold
16. september 2017 DRK Fyn, Centrum og Sydjylland WT
15. september 2017 DRK/MU Stensgård, Lolland Markpr.A-åbkl.
10. september 2017 Midtsjælland Midtsjælland Markpr.C
10. september 2017 Midtjylland Midtjylland Markpr.C
10. september 2017 DRK/Midtjylland Svansømosegård Brugspr.
9. september 2017 Østjylland Fussingø Andet
9. september 2017 Flatcoated Fyn nær Odense WT
9. september 2017 DRK Sydsjælland Sydsjælland Markpr.B
3. september 2017 DRK/ Nordsjælland Nordsjælland Markpr.B
3. september 2017 DRK/ Sporudvalget Danstrup Hegn, Nordsjælland Vildtsp.pr.
3. september 2017 Fyn Fyn Markpr.C
3. september 2017 DRK/Fyn Tarup Davinde Brugspr.
3. september 2017 DRK/ Nordsjælland Hillerød Brugspr.
august

27. august 2017 DRK/Lolland-Falster Charlottenlund Skov Brugspr.
27. august 2017 DRK Sydsjælland Sydsjælland Brugspr.
27. august 2017 Flatcoated Vordingborg Kval.pr.
27. august 2017 Golden Lolland Falster Markpr.B
27. august 2017 Golden Lolland Falster Kval.pr.
27. august 2017 Flatcoated Sydsjælland Markpr.B
27. august 2017 Chesapeake Skælskør Cert.udst.
27. august 2017 www.labrador-retriever.dk Hasmark Søndag Cert.udst.
26. august 2017 www.labrador-retriever.dk Hasmark 1 Lørdag formiddag Cert.udst.
26. august 2017 www.labrador-retriever-dk Hasmark 2 Eftermiddag Cert.udst.
26. august 2017 Chesapeake og Curlycoated Skælskør Markpr.B
26. august 2017 Golden Sjælland Cert.udst.
26. august 2017 Flatcoated Sydsjælland Cert.udst.
26. august 2017 DRK Sydsjælland Sydsjælland Brugspr.
25. august 2017 Chesapeake og Curlycoated Skælskør WT
24. august 2017 Chesapeake Skælskør Andet
24. august 2017 Labrador Nordsjælland Kval.pr.
23. august 2017 Chesapeake og Curlycoated Sevedø ved Skælskør Kval.pr.
22. august 2017 DRK Region Sydjylland Hønning Plantage, kun for åbenklasse (20 hunde) Markpr.B
20. august 2017 Chesapeake Skjørring Gods Nord Falster Schw.pr.
20. august 2017 Midtsjælland Avnstrup Brugspr.
20. august 2017 DRK/Midtsjælland Midtsjælland kun begynder og åben klasse Markpr.B
20. august 2017 Curlycoated Bryrup Camping, Region Centrum Cert.udst.
20. august 2017 DRK/Sydjylland Sydjylland WT
19. august 2017 DRK/Sydjylland Sydjylland WT
19. august 2017 Curlycoated Centrum Markpr.B
19. august 2017 Chesapeake Vipperød Andet
19. august 2017 Curlycoated Klovborg Brugspr.
13. august 2017 DRK/ Sporudvalget Nordsjælland Vildtsp.pr.
13. august 2017 DRK Østjylland Østjylland UHM
12. august 2017 DRK Østjylland Østjylland Markpr.B
12. august 2017 Østjylland Fussingø Brugspr.
8. august 2017 Nordsjælland Nordsjælland Brugspr.
6. august 2017 Lolland Falster Lolland Skue
6. august 2017 DRK/Nordjylland Nordjylland Markpr.B
6. august 2017 Lolland Falster Stubbekøbing Brugspr.
6. august 2017 Nordjylland Hobro Brugspr.
6. august 2017 DRK Sporudvalget Klosterheden, Midtjylland. UHM(V) Vildtsp.pr.
5. august 2017 Fyn Brahetrolleborg Brugspr.
5. august 2017 DRK/Fyn Fyn WT
5. august 2017 Bornholm Bornholm Brugspr.
1. august 2017 DRK Østjylland Lisbjertg Brugspr.
juli

23. juli 2017 DRK/Midtjylland Midtjylland WT.2. WT
23. juli 2017 DRK/Midtjylland Midtjylland WT.1. WT
22. juli 2017 DRK/Midtjylland Vigsø Markpr.B
16. juli 2017 Labrador Haraldskær ved Vejle - Mock Trial WT vinderklasse WT
16. juli 2017 Labrador Haraldskær ved Vejle - WT Mock Trial for åben klasse WT
15. juli 2017 Labrador Haraldskær WT
15. juli 2017 Region Centrum Haraldskær Avlsgård Brugspr.
13. juli 2017 Sydjylland WT Mock Trial åben klasse WT
11. juli 2017 DRK Sydjylland WT Mock Trial Vinderklasse WT
11. juli 2017 Nordsjælland Nordsjælland Brugspr.
2. juli 2017 Bornholm Ibsker Brugspr.
2. juli 2017 DRK/Bornholm Bornholm Markpr.B
1. juli 2017 DRK/Bornholm Bornholm WT
juni

25. juni 2017 Lolland Falster Lolland Falster Andet
25. juni 2017 Charlottenlund Skov Brugspr.
25. juni 2017 Golden Dianalund Andet
25. juni 2017 Golden Dianalund Brugspr.
24. juni 2017 Sydjylland Bække Brugspr.
24. juni 2017 Nordsjælland Nordsjælland Andet
22. juni 2017 Midtsjælland Herfølge Brugspr.
18. juni 2017 Midtsjælland Midtsjælland WT-uoff
18. juni 2017 DRK/Sydjylland Sydjylland RM
17. juni 2017 DRK/Sydjylland Sydjylland RM
13. juni 2017 DRK/ Nordsjælland Nordsjælland Brugspr.
10. juni 2017 Østjylland Østjylland Andet
10. juni 2017 Golden Sjælland WT
10. juni 2017 Østjylland Fjellrup Brugspr.
8. juni 2017 Labrador Hornslet nord for Århus Kval.pr.
5. juni 2017 Nordjylland Hadsund Brugspr.
5. juni 2017 DRK/Nordjylland Nordjylland WT
4. juni 2017 Nordsjælland Frederikssund Andet
3. juni 2017 Nordsjælland Frederikssund Andet
3. juni 2017 Midtjylland Fur, Midtjylland Andet
3. juni 2017 Sydjylland Valdemars Slot Brugspr.
2. juni 2017 Nordsjælland Fredriksund Andet
1. juni 2017 Østjylland Lisbjerg Brugspr.
maj

27. maj 2017 Lolland Falster Holeby Brugspr.
27. maj 2017 DRK/Midtjylland Midtjylland Markpr.B
27. maj 2017 DRK/Lolland-Falster Lolland Falster WT
25. maj 2017 Nordsjælland Frederikssund Skue
25. maj 2017 DRK/Sydjylland D-Dag Andet
25. maj 2017 Sydjylland Bække Brugspr.
25. maj 2017 Nordsjælland Frederikssund Brugspr.
24. maj 2017 DRK/Østjylland Østjylland - begynderklasse B Markpr.B
21. maj 2017 Bornholm Rådhus Parken Rønne Skue
21. maj 2017 DRK Gørlev, Vest sjælland Cert.udst.
20. maj 2017 DRK Gørlev Cert.udst.
20. maj 2017 Bornholm Knudsker, Bornholm Markpr.C
17. maj 2017 Labrador Græsted Nordsjælland Kval.pr.
16. maj 2017 Bornholm Vestermarie Brugspr.
14. maj 2017 DRK Sporudvalget Hønning Plantage Vildtsp.pr.
13. maj 2017 DRK/ Nordsjælland Nordsjælland Markpr.B
13. maj 2017 Nordsjælland Krogenberg Hegn Brugspr.
12. maj 2017 Sydsjælland Sydsjælland Brugspr.
7. maj 2017 Nordjylland Astrup, Trippelarrangement Andet
7. maj 2017 Centrum WT-uoff
7. maj 2017 Midtsjælland Lange Løng Brugspr.
7. maj 2017 Nordjylland Astrup Nordjylland Brugspr.
7. maj 2017 DRK/Midtsjælland Midtsjælland Markpr.B
6. maj 2017 DRK/Centrum Centrum Markpr.B
6. maj 2017 Fyn Rugaard Fyn Brugspr.
6. maj 2017 Centrum Kulsø Brugspr.
6. maj 2017 Fyn Rugaard, Veflinge Andet
april

30. april 2017 Labrador Græsted Nordsjælland Kval.pr.
30. april 2017 Nordjylland Nordjylland Brugspr.
30. april 2017 Golden Nordylland Markpr.B
30. april 2017 Golden Jylland Kval.pr.
30. april 2017 DRK - Sporudvalget Gisselfeld Kloster, Sj Vildtsp.pr.
29. april 2017 Midtjylland Midtjylland Markpr.C
29. april 2017 Nordsjælland Sonnerupgaard Markpr.C
29. april 2017 Nordsjælland Nordsjælland Brugspr.
29. april 2017 DRK/MU IWT udtagelse Andet
25. april 2017 Nordsjælland Frederikssund Brugspr.
23. april 2017 Midtsjælland Gammel Rand Brugspr.
23. april 2017 DRK/Centrum Centrum WT
23. april 2017 Golden Vonge Cert.udst.
22. april 2017 Golden Vonge Cert.udst.
22. april 2017 DRK/Sydjylland Sydjylland Markpr.B
22. april 2017 Lolland Falster Lolland Falster WT-uoff
22. april 2017 Lolland Falster Holmeskoven Brugspr.
17. april 2017 Østjylland Meilgaard Brugspr.
17. april 2017 DRK Østjylland Østjylland Markpr.B
17. april 2017 DRK Sporudvalget Danstrup Hegn, Nordsjælland Vildtsp.pr.
16. april 2017 DRK/Nordjylland Nordjylland Markpr.B
16. april 2017 Nordjylland Mølholt Brugspr.
13. april 2017 DRK Aars Cert.udst.
9. april 2017 Flatcoated Kolding Cert.udst.
9. april 2017 Labrador Tårnholm, Midtsjælland Markpr.B
9. april 2017 Midtsjælland Tårnholm Brugspr.
8. april 2017 Flatcoated Dons Brugspr.
8. april 2017 Flatcoated Kolding Markpr.B
8. april 2017 Labrador Tårnholm, Midtsjælland WT
2. april 2017 DRK/ Sporudvalget Bistrupskovene, Midtsjælland Schw.pr.
2. april 2017 DRK Sydsjælland Sydsjælland WT
1. april 2017 DRK/Fyn Fyn Markpr.B
1. april 2017 Fyn Elmelunden Brugspr.
marts

26. marts 2017 DRK/Midtsjælland Bregentved Gods WT
26. marts 2017 DRK/ Sporudvalget Svanholm Gods, Nordsjælland Schw.pr.
25. marts 2017 Bornholm Bornholm Brugspr.
25. marts 2017 DRK Østjylland Lisbjerg WT
19. marts 2017 Flatcoated Vestsjælland Rørvig Jagtforening WT
19. marts 2017 DRK - Sporudvalget Jylland Vildtsp.pr.
19. marts 2017 Bornholm Bornholm WT-uoff
19. marts 2017 Midtsjælland Herfølge Brugspr.
18. marts 2017 Midtjylland Mønsted Brugspr.
18. marts 2017 DRK/ Nordsjælland Horserød Brugspr.
18. marts 2017 Midtjylland Østfjendshallen Mønsted Skue
18. marts 2017 DRK/ Nordsjælland Nordsjælland WT
12. marts 2017 Østjylland Lykkesholm Gods WT-uoff
12. marts 2017 Golden Sjælland WT
12. marts 2017 DRK/ Sporudvalget Bidstrup Skovene, Midtsjælland Vildtsp.pr.
12. marts 2017 Østjylland Lykkesholm Brugspr.
11. marts 2017 DRK/Fyn Tarup Davinde Brugspr.
11. marts 2017 Midtjylland Sandfeld Vestergaard Brugspr.
11. marts 2017 Bornholm Bornholm Brugspr.
11. marts 2017 Midtjylland Markpr.C
11. marts 2017 Fyn WT-uoff
11. marts 2017 Nordsjælland Tisvilde Markpr.C
11. marts 2017 Nordsjælland Tisvilde Brugspr.
5. marts 2017 Centrum Vonge Skue
5. marts 2017 DRK/Centrum Centrum Markpr.C
5. marts 2017 DRK/Centrum Vonge Brugspr.
4. marts 2017 DRK/Sydjylland WT-uoff
4. marts 2017 DRK/Sydjylland Hønning Brugspr.
februar

26. februar 2017 DRK Fraugde Fritidscenter, Fyn Gen.fors.
26. februar 2017 DRK/Midtsjælland Holbæk Fælled Brugspr.
25. februar 2017 DRK/Nordjylland Volsted Brugspr.
25. februar 2017 Nordjylland Volsted, Støvring Markpr.C
25. februar 2017 Midtsjælland Midtsjælland Markpr.C
18. februar 2017 DRK/Centrum Tørring Brugspr.
18. februar 2017 Golden Tørring WT
12. februar 2017 DRK Elbohallen, Taulov ved Fredericia Cert.udst.
11. februar 2017 Nordsjælland Hillerød Markpr.C
11. februar 2017 Nordsjælland Hillerød Brugspr.
5. februar 2017 Labrador Nyborg Årsmøde
5. februar 2017 Golden Korsør Årsmøde
5. februar 2017 Chesapeake Nyborg Årsmøde
4. februar 2017 Flatcoated Fyn Årsmøde
4. februar 2017 DRK/Sydjylland Marbæk Plantage Markpr.C
januar

31. januar 2017 Sydsjælland Bårse, Præstø Årsmøde
29. januar 2017 Flatcoated Faurskov Markpr.A.v.kl.
29. januar 2017 DRK/Fyn Fyn Skue
29. januar 2017 DRK/Fyn Ubberud Brugspr.
27. januar 2017 Raceledelsen for Labrador Retriever Gyllingnæs, Østjylland Markpr.A.v.kl.
26. januar 2017 Centrum Horsens Årsmøde
26. januar 2017 DRK/MU Ormstrup, Jylland Markpr.A.v.kl.
26. januar 2017 Nordjylland Vejgård Bibliotek, Aalborg Årsmøde
25. januar 2017 Fyn Årslev Årsmøde
24. januar 2017 Nordsjælland Hillerød Årsmøde
24. januar 2017 DRK/Sydjylland Arena Syd, Idrætsvej 3, 6580 Vamdrup Årsmøde
22. januar 2017 DRK/MU Ravnholt, Fyn Int.Field Trial
22. januar 2017 Nordjylland Gl. Hvorupvej 61, 9400 Nørresundby WT-uoff
22. januar 2017 Nordsjælland Frederikssund Brugspr.
22. januar 2017 Nordjylland Lindholm Brugspr.
21. januar 2017 Curlycoated Gjerlev ved Randers Årsmøde
21. januar 2017 DRK/MU Gavnø, Sjælland Int.Field Trial
20. januar 2017 Golden Gavnø Gods Markpr.A-åbkl.
19. januar 2017 Midtjylland Herning Årsmøde
18. januar 2017 Østjylland Hadsten Årsmøde
18. januar 2017 Bornholm Aakirkebyhallens mødelokale Årsmøde
17. januar 2017 Store Merløse Årsmøde
17. januar 2017 Våbensted Årsmøde
15. januar 2017 Midtsjælland Herfølge Brugspr.
14. januar 2017 DRK/Sydjylland Bække Brugspr.
14. januar 2017 DRK/MU Schackenborg, Sydjylland Markpr.A.v.kl.
14. januar 2017 Racel. Labrador Retriever Tårnholm Markpr.A.v.kl.
14. januar 2017 DRK Region Sydjylland Hærvejshallen i Bække ved Vejen Skue
13. januar 2017 DRK/MU Petersgaard, Sjælland Markpr.A.v.kl.
12. januar 2017 DRK/MU Gyllingnæs, Østjylland Markpr.A.v.kl.
7. januar 2017 DRK/MU Ormstrup, Midtjylland Markpr.A.v.kl.
7. januar 2017 Østjylland Århus Brugspr.
Følg os på facebook
Til forsiden

Dansk Retriever Klub

Specialklub under Dansk Kennel Klub for de fem retrieverracer:
Labrador Retriever, Golden Retriever, Flatcoated Retriever, Chesapeake Bay Retriever og Curly Coated Retriever.



Print

Sitemap



Dansk Retriever Klub
   //   Hvidkærvej 23 A, 1 sal 5250 Odense SV   //   Tlf. +45 6597 3494   //   Fax +45 6597 3488   //   
post@d-r-klub.dk